Kézilabda

Kijózanító vereség a középdöntő nyitányán

A férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének nyitányán a magyar csapat Norvégia ellen lépett pályára.

A mieink számára rémálomszerűen indult a találkozó öt perc után már 4-0-ra vezettek az északiak.

A norvég rohanás tovább folytatódott Joendal góljával már 6-1 volt oda, így Gulyás István kénytelen volt időt kérni hét perc után.

A tizedik percben tovább folytatódott a mieink vesszőfutása. Sagosen passza után Overby lőtt gólt, majd Bánhidi lőtt a mieinknek gólt. (8-2)

Sagosen góljával már 9-2 volt az állás, nem ide.

A 15 percre beállt a hét gólos különbség, de kapust cseréltünk, Mikler helyére Székely Márton állt be, akit Röd avatott fel (12-4
)

A 18. percben már 10 góllal vezetett Gullerud góljával Norvégia, 15-5 volt az állás

A 21. percben Reinkind találatával továbbra is tartotta a 10 gólos előnyt ellenfelünk.

Öt perccel a félidő vége előtt már csak hét góllal vezetett Norvégia. Nagy Bence második találatával 18-11 volt az állás.

Három perccel a félidő vége előtt a norvég csapat is kikérte első idejét, ekkor 19-12 volt az állás.

A félidő egy Johanessen góllal zárult, így a szünetben nyolc góllal vezetnek az északiak.

A második félidőt a magyar csapat indította jobban előbb Bánhidi majd Szita góljával 20-14-re jöttünk fel

A félidő elején Röd megütéséért Bánhidit végleg cserével kiállították.

Öt perc után Balogh góljával már csak hat volt a különbség a norvég csapat javára (22-16)

A negyvenedik percben Rosta kapott remek passzt és már csak négy gól volt a hátrány (23-19)

A félidő felénél öt gólos előnynél Christian Berge időt kért. (25-20)

Az időkérés a norvégoknak tett jót, Sagosen gólja már a norvégok harmincadik gólját jelentette, amire csak Nagy Bence és Máthé Dominik tudott válaszolni (30-22)

Öt perccel a vége előtt Björnsen passzából ismét Sagosen lőtt kínaiból gólt, amire Ligetvári Patrik válaszolt. (34-26)

A találkozó az utolsó öt percben már érdemben nem változott a norvég csapat folytatta remek sorozatát, és végül hétgólos győzelmet aratott.

A végeredmény: Norvégia-Magyarország 36-29

A mieink következő ellenfele a Ljubomir Vranjes által irányított Szlovénia lesz majd két nap múlva 16:15-kor.

A sport365.hu folyamatosan jelentkezik a férfi kézilabda Európa-bajnokság híreivel.
A mérkőzésekről ÉLŐ cikkekben számolunk be. A kézilabda Eb további híreiért kattintson az oldal tetején lévő gombra!

Borítókép: Facebook.com/MKSZ